Az ősz színei az otthonunkban

A tulipiere olyan kézzel készített kerámia edény típus, melyet kifejezetten tulipánok termesztésére használtak. Úgy vannak kialakítva, hogy egy oldalsó „csőrbe” egy hagyma fér el, a nagyobb közbenső rész pedig a víz tárolására szolgál. Bár nem vágott virághoz való vázának készültek, de erre is használhatók. Elsősorban a XVII. században voltak népszerűek, amikor a tulipán mellett egyéb hagymás virágok (pl. jácint, sáfrány) is luxuscikknek számítottak Európában. Éppen ezért alkalmasak voltak tulajdonosuk gazdagságának fitogtatására is.
A Pantone cég minden decemberben kihirdeti a következő év színét, ami hatással van a lakberendezésre is. 2023-ban az év divatszíne a 18-1750 számú Viva Magenta.
Ez egy erőteljes, mégsem tolakodó, gazdag vörös árnyalat (ellentétben a köznyelvben ismert erőteljesen pink magenta színnel). Alkotóit a bíbortetűből kinyert eredeti bíbor szín inspirálta. Ezzel nem csak a természethez vezethető vissza, de luxust is sugároz.
Közepesen sötét árnyalat, ezért nagyobb mennyiségben is használható. Jól illik konyhába, fényűző nappaliba, de akár kifejezetten férfias enteriőrökbe is, színfoltként. Mint minden vörös árnyalat, ez is élénkítő, energetizáló hatással bír, így hálószobában és gyerekszobában csak visszafogottan alkalmazzuk.
Kérje lakberendező segítségét, hogy otthonában stílusosan jelenjen meg a 2023-as év színe.
A pasztellek családjába olyan színek tartoznak – árnyalattól függetlenül –, melyek nagyon világosak és alacsony a telítettségük. Szinte az összes lakberendezési stílusban helyet kapnak, mert visszafogottak, nagy részük pedig semleges hátteret ad. Ide tartozik például a közkedvelt bézs, púder és krémszín is. Bátran használhatjuk a pasztellszíneket nagy felületeken, egymással jól kombinálhatók és tágítják a térérzetet. A csoport a nevét a képzőművészeti technikáról kapta. Az itt alkalmazott krétákkal ilyen világos, légies színek érhetők el.
Az Edward-kori (1901-1910) enteriőrökben a klasszikus és formális berendezés mellett jóval világosabb összhatást, nagyobb kényelmet és letisztultabb vonalakat találunk az azt megelőző Viktoriánus korhoz képest. Főbb színei: magnólia, fehér és törtfehér, krémszín, halvány zöldek, világos szürkéskékek.