A shabby chic napjainkban nagyon népszerű lakberendezési irányzat. Viszonylag könnyen megvalósítható bármilyen otthonban.
A shabby chic enteriőr nőies, világos, kicsit kopottas hatású, ennek ellenére elegáns. Uralkodó színei: fehér, szürke, púderkék, rózsaszín, krémszín, halványzöld, drapp. A bútorok fából készültek, az ülőbútorok kényelmesen puhára kárpitozottak, esetleg vesszőfonatosak. Alapvetően francia stílusjegyeket hordoz. Bár vidékies az összhatás, mégis megállja a helyét akár főúri környezetben is. A kétajtós hatalmas ruhásszekrény, a Bergére karosszék, a textilek sokfélesége adja meg a fényűző, mégis visszafogott hangulatot. Olyan érzés, mintha a vidéki kastélyunkban töltenénk a nyári szabadságunkat.
Saját kezűleg is előállíthatjuk a berendezést ehhez a stílushoz. A bolhapiacon vásárolt régi bútorokat fessük le, például törtfehérre, majd antikoljuk egy kevés umbrabarnával. Másik módszer, ha a fedőfestéket a bútor szélein, a fiókok fogantyújánál és a lábak alján visszacsiszoljuk a sötétebb alapszínig. Ez a hosszú évek használatából eredő kopást utánozza. A kiegészítőknél is kerüljük az erős színeket. Fontos díszítőelem a virágcsokor, melyet gyakorlatilag bármiben elhelyezhetünk, legyen az locsolókanna, befőttes üveg, régi kekszes doboz, stb. Elsősorban pasztell színű virágokat válogassunk, amelyek illenek a vidékies környezethez. Ilyen például a levendula, a rózsafélék, a gyöngyike, a tulipán, a mezei virágok, stb. A textilek közül a természetes alapanyagúakat részesítsük előnyben, amilyen a pamut és a lenvászon is. Anyagában mintás, vagy teljesen egyszerű szövésű a legmegfelelőbb, valamint a toile minta, ami mindössze két színt használ. Bánjunk velük bőkezűen, használjunk egyszerre többfélét, egy adott szín különböző árnyalatait. Fémes kiegészítők számára az antik ezüst, vagy az antik arany a legjobb választás.
Ha Ön is kedveli a shabby chic-et, de nem tudja, hogyan fogjon hozzá a megvalósításhoz, kérje lakberendező segítségét.