Az ékszerek tárolását legtöbbször úgy oldja meg tulajdonosuk, hogy egy dobozba/tálba téve elrejti a fiókba, vagy csak úgy elől hagyja, egy kupacban az asztalon. Legyünk kreatívak és az ékszereinket használjuk dekorációként addig is, amíg éppen nem viseljük azokat.
Vásároljunk olyan fésülködő asztalt, melynek üveglapja van és az alatta lévő fiók tartalma átlátszik. Ez általában már fakkokra van osztva, külön hely jut a nyakláncoknak, karkötőknek, gyűrűknek, stb. Bezárva is látványos marad és nem lepi a por az ékszereket.
A gardróbszekrény oldalára, ami kihasználatlan felület, erősítsünk fel néhány tetszetős, kisebb méretű akasztót. Darabonként több nyaklánc is elfér rajtuk. Ha feltűnőbb látványt szeretnénk, akasztó helyett használjunk különböző színű/mintájú fiók- vagy ajtógombot. Hasonló megoldás, ha egy régi típusú fa vállfába erősítünk bele körben kisebb kampókat, így az szintén kiváló nyaklánc tartó lesz.
Készen kaphatók úgynevezett ékszertartó babák, melyek keze és feje helyén hajlított fém drótok vannak. Ezek majdnem minden fajta ékszer tárolására alkalmasak. Szintén vásárolhatók kifejezetten gyűrű tárolására alkalmas figurák (cipő, kanapé, virág, stb. alakú). Ezek párnázottak, minden egyes gyűrűnek külön helyet biztosítanak, így azok nem érnek össze.
Látványos megoldás a háromemeletes porcelán süteményestál használata. A legalsó, egyben legnagyobb részre kerülnek a nyakláncok, a középsőbe a karkötők, a legfelsőbe pedig a gyűrűk. Könnyű a szoba stílusához megfelelőt találni. Különböző méretű fa tortatálakból magunk is készíthetünk hasonlót.
A könnyű textillel bevont szivacsos táblák és képkeretbe rakott csipkék kiválóan alkalmasak fülbevalók látványos tárolására. Sűrűbb drótháló is kerülhet a keretbe ezzel a céllal. A klipszeket felcsíptethetjük például az asztali lámpa ernyőjének szélére is.
Számos más, a klasszikus stílushoz illő megoldás létezik még. Kérje lakberendező segítségét a tervezéshez és kivitelezéshez!